slabire

Obezitatea

Postata de sabina33 cu 13 ani in urma.

daca mananc 3 mese pe zi si prtia redusa sa nu satur(mancare preparata de mine )cate un fruct intre ele si fac miscare de 3 ori pe saptamana cate 5 km de mers rapid pot sa slabesc?

Raspunsuri (3)

MARLENA - VALERICA

acum 13 ani

mai bine mananca o data la 4 ore, cate putin, daca ti se face foame ia un fruct sau un ceai... apropo, consuma 2 cani de ceai verde sau negru pe zi, ajuta la slabit....e f buna miscarea si eu doresc sa ma capacitez pt asta dar inca nu am reusit.... Eu am dat jos aproape 10 kg mancand doar ce-mi place, la ce ora vreau, insa cred ca a fost si rolul unor anticonceptionale care ajuta la slabit si m mult stress in viata de zi cu zi, asa ca nu-ti recomand.... Iti recomand sa manaci ce doresti tu, in cantitati cat mai mici si des... insa ai grija cat de cat sa fie alimente sanatoase , cu cat mai putine e-uri... Multa bafta iti doresc!

sabina33

acum 13 ani

ms mult,eu mi-am pus implant in brat si m-am ingrasat dupa el 5 kg

sabina33

acum 13 ani

am reusit sa slabec din data de 16 ianuarie pana pe 25 martie 13 kg ,sunt fericita.......cum?merg pe jos alert de 4 ori pe sapt cate 7-8 km cateva exercitii acasa si mananc ffff multe legume si carnita mai sp***a si fructe si fulgi de ovaz,e bine?