Sindromul ovarului polichistic.

Obezitatea

Postata de MyaAnca cu 9 ani in urma.

Buna seara. Am si eu o problema. Acum aproximativ am fost diagnosticata cu Sindromul ovarului polichistic,desi ar fi trebuit descoperit din momentul in care am inceput sa ma ingras fara motiv,si am inceput tratamentul cu Metformin. Inainte sa incep sa iau tratamentul,dupa ce acum 3 ani am facut 10 sedinte de acupunctura, aveam ciclul menstrual regulat,fara intarzieri si fara nici o problema,insa de cand iau tratamentul mi s-a dereglat din nou ciclul si din acest motiv nu pot slabi. Pofta de mancare nu prea mai am,miscare fac cat imi permite timpul,chiar nu stiu ce sa fac. Situatia nu prea imi permite momentan sa ma intorc la Bucuresti pentru un control,fiind in ultimul an la scoala de asistente sis e apropie licenta. Nu stiu ce sa mai fac. Oare merita sa-mi distrug in continuare stomacul luand metformin desi nu-si face efectul,ba din contra,efectul este unul opus,imi deregleaza din nou hormonii. Ce ar trebui sa folosesc in loc. Din cauza ca tratamentul nu-si face efectul va spun sincer ca deja sunt in depresie. Am 23 de ani si nu mai fac fata situatiei. Va rog raspundeti-mi,ajutati-ma cu un sfat.

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Cel mai indicat este un consult in urma caruia se poate stabili un tratament adecvat.Capsulele Suport premenstrual sunt realizate din plante medicinale care au efect reglator asupra producţiei de estrogeni şi progesteron.Pentru slabit se poate administra complexul natural silueta perfecta satietate cu fibre, 1 lingura dimineata si seara adaugat la micul dejun si cina.Sunt produse naturale care administrate intr-un mod corespunzator nu au efecte adverse.