scaderea in greutate

Obezitatea

Postata de diana427 cu 13 ani in urma.

Am 21 ani , am 60 kg si o inaltime de 1.59...consider ca sunt mult prea grasa la inaltimea si varsta mea.....de 3 sapt mananc foarte putin ca sa slabes dar nu se vede nici o diferenta....acum 3 ani miam facut un control si mi sa zis ca am un inceput de boala cu glanda tiroida apoi am urmat un tratament de cateva luni si am renuntat....este posibil ca din acea cauza sa nu mai pot sa slabesc sau cam ce ar trebui sa consum ca sa slabesc in mod treptat?va multumesc

Raspunsuri (3)

floryny

acum 13 ani

Ar fi bine sa mergi din nou la un control endocrinologic sa vezi cum mai stai cu glanda tiroida. Daca medicul endo. iti da tratament ar fi indicat sa-l tii, nu sa renunti. Mai incearca sa faci miscare, sa faci plimbari sau aboneaza-te la o sala de fitness. Mult succes!!!

madalina

acum 13 ani

am 21 de ani,90kg ,1,73. grasa sunt dintotdeauna dar nu mai suport.vreau sa mor,ma urasc,urasc grasimea

cristina

acum 13 ani

madalina, nu fi negativista. cu totii ne ingrasham pe parcursul vietii. ai doar 21 de ani si poti slabi daca iti doresti cu adevarat. eu am slabit de nenumarate ori cu dietele bazate pe salate din diferite legume cu branza, peste, carne de pui etc si daca poftesti la dulce mananca dimineata pana in 12 si apoi mananca numai salatele astea pana te saturi. mananca salata cata poti. sa stii ca salatele sunt foarte gustoase daca stii sa le faci. daca nu stii, cauta pe net si vei gasi retete pentru nsite salate delicioase. nu dispera, ca o sa slabesti. nu esti asa grasa cum crezi tu la inaltimea pe care o ai.stai linistita si urmeaza dieta asta si ai sa vezi ca la toamna o sa trebuiasca sa iti schimbi toata garderoba caci vei slabi vazand cu ochii.