probleme

Obezitatea

Postata de ligia72251 cu 14 ani in urma.

am mai multe probleme de sanatate! am fost operata de tiroida si acum iau euthyrox 125 mg/zi, am poliartrita reumatoida seronegativa pentru care iau arava 20 mg/zi si am si tahicardie sinusala ! de cand m-am operat de tiroida ,adica de trei ani am luat in greutate 30kg! am 94 kg si 30 ani la o inaltime de 1,68cm! sunt disperata! nimic nu m-ajuta! si parca in ciuda dupa trei ani tot dezechilibrata hormonal sunt! nu reuseste nici un endocrinolog sa ma aduca pe linia de plutire si sa-mi spuna cat euthyrox sa iau

Raspunsuri (3)

liahim

acum 14 ani

de ce nu incerci cu produse naturiste,
da rezultate mult mai bune
ai rezultatele analizelor T3 si T4? care din cele doua nu e intre limitele normale?

ligia72251

acum 14 ani

T4 e putin crescut, dar TSH-ul e mare! cu naturiste n-am incercat, dar imi e cam teama la problemele care le am sa renunt la med. si sa trec pe naturiste!

davida andreea

acum 14 ani

ai incercat cu argila algo cauta pe net nu trebuie sa intrerupi tratamentul pe care il faci i