pediatrie

Obezitatea

Postata de SANDA CRINA cu 15 ani in urma.

am o fetita de 7ani si la virsta ei are 37kg si ne este frica ca se ingrasa incontinu am vrea sa recurgem chiar la un regim dar nu stim daca este bine datimi un sfat va multumesc

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Fiecare copil are ritmul propriu de dezvoltare. Iti recomandam insa sa discuti cu medicul pediatru. Succes si multa sanatate

marcela80

acum 15 ani

Din iubire pentru copiii nostri uneori gresim dandu-le prea mult .Injumatateste din toate portiile de mancare pe care le mananca fetita ta , elimina dulciurile din comert , si cat mai putine fainoase ( aproape deloc )In 2 saptamani o sa vezi schimbarea . Succes