pastilele sunt de vina?

Obezitatea

Postata de miha_mika cu 12 ani in urma.

buna seara! am 34 ani, 1,53cm si 65kg!!! anul trecut am luat acele pastile de slabit chinezesti cu ajutorul carora am slabit 7kg. am luat iar pastilele respective care acum au efect invers, adica am acumulat aproape cat am slabit!!! am perioade cand chiar daca nu mananc, ma ingras, fac depresii urate de tot, tenul cu probleme. analizele sunt bune, deci? va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

ochi negri

acum 12 ani

Cel mai bine ar fi sa nu mai iei medicamente pentru slabit.Incearca sa mananci hipocaloric(poti vorbi chiar cu un medic nutritionist)si sa faci sport,cat de cat.Altfel iti dai peste cap tot organismul.Daca iti plac tare dulciurile poti lua ceva pastile cu crom,astea regleaza glicemia si pofta de dulce scade.Dar nu cred ca exista pastila minune cu care slabesti fara alte consecinte.