pastilele de slabit

Obezitatea

Postata de andr33ap cu 12 ani in urma.

Buna ziua,am 1m 56 cm si am 56 kg.Am auzit de niste pastile de slabit Hyperslim Acai.As vrea sa slabesc cel putin 5 kg.Am incercat diete,ceiauri,slabesc pe moment si apoi pun inapoi.As dori sa stiu daca sa ma incred in pastile de slabit ?multumesc

Raspunsuri (6)

snickeritza

acum 12 ani

stiu ca nu suna bine...dar la sport te-ai gandit???o metoda eficienta de slabit iti poate recomanda endocrinologul,de obicei vointa+dieta+sport,in nici-un caz pasile/ceaiuri/chinezarii de la care te trezesti cu alte belele.si sa nu te astepti sa slabesti 5 kg intr-o sapt ca-ti dai organismul peste cap.totul trebuie facut cu masura.

andr33ap

acum 12 ani

m-am gandit si la sport si chiar fac putina miscare dar am un astm bronsic persistent si nu prea am voie la efort,adica chiar raman fara respiratie.deci ,tu esti de parare ca nu pastile de slabit

snickeritza

acum 12 ani

inteleg.dar ai putea face totusi exercitii usoare,treptat,care nu necesita un efort fizic mare,gen 5 abdomene azi,10 maine si tot asa.daca iti pui in minte sa alergi 10 km intr-o ora si nu esti atleta de performanta intr-adevar iti agraveaza sanatatea dar exercitii usoare,treptat te-ar putea ajuta.pastilele de slabit iti pot crea dependenta asa ca mai bine nu te apuca de ele.stiu un caz de o fata care nu se mai putea opri din luat pumni de pastile si a ajuns la terapie intensiva:( si in plus...sincera sa fiu,daca esti sanatoasa cred ca poti trai cu 5 kg in plus.sanatatea e pe primul loc.daca la 1,56 inaltime ai fi avut 70 kg era altceva.trebuie sa inveti sa te placi pe tine asa cum esti si daca incepi sa mananci sanatos,fructe si legume nici n-o sa-ti dai seama cand iti cad pantalonii de pe tine:) gandindu-te tot timpul ca trebuie sa slabesti o sa lasi sa treaca alte lucruri mai importante pe langa tine.cumpara-ti/imprumuta o bicicleta si plimba-te din cand in cand in aer curat sa ai sa descoperi cat de frumoasa e viata in corpul tau:) bafta

andr33ap

acum 12 ani

multumesc de sfaturi,cu siguranta asa o sa fac.o sa pretuiesc sanatatea si frumusetea dincolo de silueta.ms frumos.

eva02361

acum 10 ani

Pastile de slabit - http://bit.ly/18Ci4WI
Am inceput sa iau Acai Berry acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

IMC (indice de masa corporala) este 23kg/mp, incadrat in intervalul normal. Pentru o dezvoltare armonioasa a vcorpului e necesar un program de exercitii fizice (aerobic, un sport) si o alimentatie echilibrata (3 mese principale ) orice produs care nu prezinta o autorizare din partea ministerului sanatatii nu poate fi considerat cu indicatii medicale.substantele continute intr-un procent necunoscut pot fi chiar nocive.
Exista medicamente si proceduri pentru persoanele obeze (atentie cu IMC peste 30kg/mp) indicate doar de medicul specialist endocrinolog sau diabetolog.