Obezitatea

Postata de membru230736 cu 11 ani in urma.

Buna va rog ajutatima copilul meu are 11 ani si are 89 de kg ce sa fac? Tine regim de un an si nu a slbait de loc

Raspunsuri (5)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti neaparat cu copilul la un medic nutritionist pentru ca acele valori inseamna obezitate care este foarte periculoasa pentru adulti si mai ales pentru copiii care sunt in plina dezvoltare.
Un medic nutritionit va poate da cele mai bune indicatii privind dieta pe care copilul dvs trebuie sa o urmeze pentru a ajunge la o greutate sanatoasa si adecvata varstei si inaltimii sale.

Nu mai apamanti pentru ca este in detrimentul copilului dvs.

Sanatate multa!

ala bala

acum 11 ani

Inainte de a apela la nutritionist, niste teste endocrinologice ar fi mai utile. Mai mult ca sigur are ceva dereglari hormonale. Si un adult poate fi considerat obez la kg acelea, daramite un copil.
Miscare face? Si aici ma refer la efort fizic macar de 3-4 ori pe sapt. Inotul de ex. ar fi foarte recomandat.

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Va recomand un test de intolerante alimentare si impreuna cu el unele terapii neinvazive. Acestea le puteti face la cabinetul nostru.

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Va recomand sa faceti un test de intolerante alimentare pentru a vedea care este cauza acestei obezitati si de asemenea puteti beneficia si de alte recomandari de terapii neinvazive care va ajuta copilul sa slabeasca. Va putem ajuta si la cabinetul nostru.

Cerasela

acum 11 ani

Iti recomand tratament cu SLIM FIT. Cu fetita aveam mari probleme cu mancarea.. eram disperata, mai ales ca era si predispusa la diabet. Am facut impreuna sport si am consumat slimfit. Il poti gasi pe situl web www.***. Sanatate si mult succes!