obezitatea si alaptare

Obezitatea

Postata de anutica21 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Am nascut de 1 an de zile.In timpul saricinii am luat in greutate cam 20 kg si am dat 10 inapoi.Acum am mereu pofta de mancare si mai si alaptez.Ma ingras pe zi ce trece si nu ma pot opri din mancat.Am incercat cu diete dar cu toate am dat gres ca nu ma saturam.Pot incerca cu niste ceaiuri de slabit sau ceva care sa ma ajute sa imi taie pofta de mancare?Va rog din suflet ajutati-ma sa nu ajung la obezitate.Acum am 77 kg acum.Va multumesc.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Consulta un medic endocrinolog, e posibil sa fi facut o dereglare hormonala in urma sarcinii. De asemenea, dupa ce iti ofera un diagnostic si un tratament, acesta te poate trimite la un nutritionist pt o dieta adecvata, personalizata.

anutica21

acum 13 ani

mutumesc

argiplus

acum 13 ani

Sunt sanse bune sa reusesti slabirea printr-o dieta adecvata, nutritionistul stie ce sa-ti recomande, sigur nu trebuie sa-ti lipseasca Lean http://www.aloevera-forever.eu/Controlul-Greutatii.html

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

pastilele nu ajuta decat cat timp le luati
este important sa mancati ce nu va ingrasa adica sa evitati alimentele grase sau dulci sau combinarea lor zilnica
daca sunteti sinteti din bucuresti nu ar strica sa vorbim 30 minute,1 din 2 paciente reusesc sa slabeasca intre 7-20 Kg

anutica21

acum 13 ani

nu sunt din bucuresti ci din suceava....daca aveti cunostite de nutritionisti as dori sa mi-i recomandati...va multumesc

gabriela tania

acum 13 ani

anutica, poti sa ma apelezi pe mail chiar daca esti din suceava,pe mail [email protected]