Obezitatea juvenila

Obezitatea

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

urmez o dieta stricta dar cu toate astea nu am rezultate.ce sa fac?

Raspunsuri (10)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

sunt obeza si nu stiu ce sa fac ca sa slabesc.....am un burtoi cat 2

Florian Alex

acum 16 ani

Ce varsta aveti?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am un baietel in varsta de 2 ani jum.de mic am incercat sa-l ferim de alimentele care stim ca ingrasa si in special de dulciuri,insa greutatea lui nu pare sa scada.are 18 kg.e mult pt varsta lui?ceea ce m-a ingrijorat este ca un pediatru mi l-a facut obez,insa mie nu mi se pare asa de grav.intr-adevar are o costitutie mai solida dar e nevoie chiar de un regim strict?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

DORESC SA MA INTERNEZ CA SA FIU SUPUS UNUI TRATAMENT SAU REGIM ASPRU PENTRU CA ACASA NU POT AM NEVOIE DE AJUTOR VA ROG DATIM UN SFAT.VA MULTUMESC.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Eu am 17 ani,1.60 si 55 kg.si nu stiu daca dinpunct de vedere medical e bine ca la aceasta inaltime sa am aceasta greutate.Mie mi se pare ca sunt cam grasuta,dar unii doctori mau sfatuit sa fac cateva exercitii,dar din punct de vedere medical,aceasta este greutate normala in raport cu inaltimea mea.Chiar este bine,sau sunt cam grasuta?

acum 16 ani

buna Rebeca,
In primul rand trebuie sa tii cont de faptul ca ai doar 17 ani iar corpul tau inca se mai dezvolta. Ac***a in vedere inaltimea ta, nu cred ca 55 de Kg sugereaza ca a-i fi "grasuta". Doctorii care te-au sfatuit au avut mare dreptate: daca nu te simti bine cu aceasta greutate, solutia este sa faci putin sport, nicidecum sa te apuci de cine stie ce diete, care nu ar duce decat la probleme cu stomacul si la dereglarea metabolismului. Nu acum, cand inca esti in dezvoltare.
Important este sa te simti tu bine in corpul tau si sa fii sanatoasa. Numai bine!

olivian

acum 16 ani

Rebeca, corpul tau e inca in procesul de dezvoltare asa ca nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.daca ai de gand sa apelezi la cine stie ce diete te sfatuiesc sa nu faci asta pt k dietele au efect o perioarda scurta de timp si dupa aceea iti va fi si mai greu.poti face sport in mod regulat si metoda dupa care ma ghidez in orice e optimismul.fii si tu optimista si te vei simti mult mai bine. minte sanatoasa in corp sanatos.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

buna Alina........am 16 ani am 1.63...si 49 de kg....desi e greutatea normala inaltimii mi se pare ca am inceput sa acumulez un strat adipos in zonacoapselor si a soldurilor....cum pot scapa..de.el apropo am renuntat de mult la junk food si mananc cat mai sanatos...cum..pot...preveni .obezitatea.adica.de.a.scapa.de.accea.grasime.nedorita???

petrocris

acum 14 ani

fa inainte o cura de dezintoxicare pt ca sau adunat prea multe toxine si eu am avut aceias problema

eva3671

acum 10 ani

Pastile de slabit - http://bit.ly/18Ci4WI
Am inceput sa iau Acai Berry acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.