Obezitatea juvenila. Grasut si...frumos?

Obezitatea

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Ca si pasionat de domeniu pot sa spun ca totul se rezuma la mentalitatea parintilor gresita de a rasfata copilul oridecatori acesta isi doreste sa manace ceva dulce parintele ii face pe plac.Studiile sunt clare in privinta asta,in timp acestia vor creste in greutate.Nu este explus o predispozitie la ingrasare din cauza factorilor genetici,cu atat mai mult alimentatie trebuie sa fie strica in cazul lor.De asemnea creste riscul unu diabet juvenil precoce daca se alimentatie nu este diversificata...totusi sa speram ca unii parinti vor realiza acest lucru cat de repede posibil.

Raspunsuri (6)

Dorina6899908

acum 15 ani

Deci,ne-ai tinut o lectie despre ce trebuie si ce nu trebuie sa mancam si acum ne inveti cum sa ne hranim copiii,hai ca ma faci sa rad,D-nule DOCTOR C!!!!!!

simona312112347

acum 15 ani

Da, asa este. Am vazut la tv o emisiune in care se preconiza ca in cazul in care parintii isi hranesc copii de mici cu alimente care sa-i ingrase (inclusiv cereale) determina aparitia unor celule care predispun la ingrasare. Ca atare, in cazul in care in copilaria mica, individul este slab va fi cam toata viata in felul asta sau cel putin va putea slabi daca se va ingrasa, iar daca va fi gras ii va fi foarte greu sa slabeasca.

eva3167

acum 10 ani

Pastile de slabit - http://bit.ly/18Ci4WI
Am inceput sa iau Acai Berry acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

sevastian107791

acum 15 ani

Astazi e o problema mare la copii. Pana la 19% din copii intre 2 si 15 ani sunt deja obezi. Cum sa nu fie daca sunt bombardati de reclame de mancare gen fast-food, dulciuri s.a. Parintii sun ocupati si nu au timp de alimentatia copilului sau pur si simplu inconstienti. Am vazut cu ochii mei la McDonalds o mamica isi indopa fetita de un an cu hamburger si cartofi prajiti. Si la chioscul scolii ce cumpara copiii? Cornuri, chipsuri, snacksuri... Asta e. <br />

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Sun insarcinata in 8 saptamani si doresc sa stiu mai multe despre celulele stem! Care sint pasii pe care trebuie sa-i urmez.Pot preleva celule stem daca mi se pune cerclaj? Cat trebuie sa platesc pentru acel kit,dar, si dupa?

robert7291

acum 14 ani

nu are legatura cu cerclajul. vorbeste cu ginecologul sa-ti recoltezi cind nasti, daca nu vrea, schimba-l. costa cam 900 de coco, si taxa pe an e citiva euro.