obezitate

Obezitatea

Postata de mirelac cu 14 ani in urma.

as fii interesata sa ma operez pt obezitate am vazut tot felul de documnetare referitor la inel gastric si am tinut tot felul de diete,dar efectul lor a fost de scurta durata,in momentul cind am inceput sa maninc am pu inapoi ,ba mai mult decit am dat jos.Am auzit ca se poate face o astfel de operatie la sp.SF IOAN si ca dl dr.COPOIESCU este un adevarat AS in asemena operatii,intrebarea mea este daca se poate face si prin asigurariile medicale sau va trebuii platita integral si nu in ultimul rind cit costa o asemenea operatie.ce este f imp am 93Kg si 1.58m,iar varsta de 48 de ani si cu o sarcina.Multumesc si astept raspuns

Raspunsuri (3)

cecilia barbut

acum 13 ani

Buna! eu am 44 de ani si 130kg, pe data de 08.07.2010 urmeaza sa fap***anterventie la stomac, gastric sleeve (diminuarea stomacului) si pot sa-ti spun ca ,capsele ptr inchiderea opratie costa 2850 de eur si o fac la sp Sf.Ioan la dr. Catalin Copaescu.Sper sa ma simt bine dupa operatie si toate problemele mele de sanatate sa se rezolve sau sa se diminueze. daca te intereseaza te pot ajuta cu tel.dl.doctor.([email protected])

mirelac

acum 13 ani

i ti doresc multa sanatate si BAFTA,te rog da mi si jie nr de tel al dl dr.inaca o data BAFTA si multa sanatate si curaj

floca maria

acum 9 ani

as dori si eu un inel la stomac cat mar costa