Obezitate , penis mic

Obezitatea

Postata de SebyyyyyFat cu 12 ani in urma.

Buna ziua , am 1.75 si 130 de kg , de 20 de zile tin regim recomandat de doctor endocrinolog , si am slabit 9 kg in 20 de zile , 1000kcal/zi , dar din pacate am un penis de dimensiuni mici , in stare erecta daca ajunge la 11 cm , si am 24 de ani . Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac , ce medic ar trebui sa consult ??? Va multumesc anticipat .

Raspunsuri (5)

G

acum 12 ani

Deseori se naste aceasta impresie, ca barbatii grasi au penisul mai mic. Ea se bazeaza insa - cu toate deosebirile individuale - pe o iluzie optica. Asta deoarece la barbatii de categorie grea pernutele lor de grasime se depun chiar in regiunea osului pubian si a pantecelui. Grasimea nu se acumuleaza numai pe burta, piept si picioare, ci se depune si la radacina penisului ancorat de bazinul osos. Ea acopera astfel vederea libera asupra membrului masculin si-l face prin aceasta sa para mai mic. Dupa un regim de slabire, penisul apare din nou in marimea lui naturala.

Kasper

acum 12 ani

cand o ai de 11 cm nu e iluzie optica

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

tratamentul obezitatii include: o dieta cu un aport energetic inferior celui consumat (cu pastrarea echilibrului intre cele trei principii alimentare) de 800-1500kcal/zi, cu minim 3 mese pe zi, legume, fructe, 60-80 g proteine pe zi; esentiala este activitatea fizica; eficienta tratamentului consta in aplicarea pe termen lung. medicul endocrinolog sau medicul de diabet si boli de nutritie poate indica un tratament medicamentos . In cazul in care nu se obtin rezultate utilizand masurile mai sus mentionate se poate apela la tratamentul chirurgical (chirurgie bariatrica).
pentru manifestarile persistente de disfunctie erectila se poate apela la un medic urolog.

Alex

acum 8 ani

Am si eu tot o problema asemanatoare....am 17 ani si penisul meu nu prea se dezvolta...are 3-4 cm si cand se ,,scoala,, are 10 cm ...am facut si tratament cu testosteron la varsta de 13 ani...sfatul medicului sau cnv care se pricepe,va rog mult ajutati.ma ...multumesc!!!

gugu145

acum 8 ani

buna seara!!!am o problema de mic am 17 ani si penisul meu nu se dezvolta are 3-4 cm in stare fleasca si 10 cm in erectie....am facut tratament cu testosteron la varsa de 13 ani....dae degeaba tot asa e....va rog sa ma ajutati...multumesc!!!