obezitate morbida

Obezitatea

Postata de ildiko107899 cu 8 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Cotrau Ildiko,am 168cm inaltime,49 de ani si 153 kg.Ma ingrijoreaza mult greutatea mea.Am incercat multe metode de slabit in ultimii 15 ani dar intotdeauna m-am ingrasat inapoi.Problema e ca nu mai stiu ce sa fac.In disperarea mea m-am gandit la operatia de baypass gastric dar costa prea mult si nu imi pot permite.Va rog mult poate imi puteti recomanda ceva sau poate un medic in Oradea.Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Fodor

acum 8 ani

Buna Ziua,
Indicatia de slabire prin procedura bariatrica se stabileste in urma unei consultatii. Consultatia se poate obtine prin programare telefonica (Centrul Medical Cardiomed Cluj, tel 0264-406600, 0372752690).
Cu stima,
Dr Marius Fodor
www.chirurgie-drfodor.ro

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua! Cred ca e mai indicat sa mergeti pe psihoterapie cognitiv-comportamentala, deoarece tulburarile de alimentatie au substrat psiho-emotional. Daca doriti, ma puteti contacta la adresa de mail [email protected]