metabolism lenes

Obezitatea

Postata de daniela381 cu 12 ani in urma.

Buna ziua tuturor,
Sunt o pers care de vreo 3 ani lucrez mai mult stand pe scaun(suna ciudat dar stau mult pe scaun la job) si asta cred ca mi-a dat peste cap corpul.m-am ingrasat mult si ma dor picioarele f mult, in per de ciclu ma umflu f tare, ma imbalonez des, sun constipata in cel mai mult timp.tin cure de slabire slabesc apoi iara ma ingras. am 1,70 si 77 kg ceea ce pt mine este f mult.retin si apa in organism poate si asta ma face sa ma simt rau.Vreu sa imi fac niste analize sa stiu de unde sa incep, cum sa fac? eu chiar daca mananc iaurt gol tot ma umflu si ma simt ciudat, e aiurea>Ce as putea sa fac?
Va multumesc anticipat!Astept un raspuns o cale de rezolvare a problemei.

Raspunsuri (7)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

În primul rând mergeţi la medicul de familie care vă va indica efectuarea unor analize şi eventual în urma rezultatelor acestor analize, va face trimitere spre un medic specialist pentru identificarea cauzei acestor probleme enumerate de d-vs

daniela381

acum 12 ani

Ce analize ar trebuie sa fac? Daca ar fi mai mult interes din partea doctorilor...ar fi ceva, nici spital nu mai avem aici in oras asa de bine merg treburile.Si am mai fost cu aceste prob si nimic.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Pai ceea ce descrieti n-are legatura cu metabolismul, care se desfasoara la nivel celular.
Ar fi indicat sa faceti ceea ce v-a sfatuit medicul de mai sus. Sanatate!

corina

acum 12 ani

Cel mai bine este sa ai o dieta echilibrata. Ai grija ce mananci!
Pentru constipatie iti recomand hidrocolonoterapia. Face minuni. Si eu am avut aceiasi problema si dupa doua sedinte nu am mai avut probleme. Acum ma simt din nou bine.
uite aici un articol
http://www.puremed.ro/remedii-pentru-constipatie-cronica/

daniela381

acum 12 ani

Multumesc mult Corina si multumesc doctorilor.
Analize tot am facut si nimic. Ultimul control l-am facut la un cardiolog si nu am nimic, doar mi-a recomandat sa renunt la cafea si mancare gatita.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului