ma puteti ajuta

Obezitatea

Postata de Raluka123456 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,am 11 ani si 1,62 inaltime as dori sa stlabesc cateva kg. imi puteti da niste regimuri mai usoare..

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

La 11 ani este necesar sa va asigurati toate principiile alimentare (lipide, glucide, proteine, minerale, vitamine) si sa asociati un program de exercitii fizice pentru o dezvoltare armonioasa (un sport de exemplu)