kg in plus

Obezitatea

Postata de Alessia43 cu 12 ani in urma.

am 1.68 inaltime si 115 kg, in general mananc foarte putin, am incercat tot felul de diete,dar nu reusesc sa slabesc, am pus multe kg in ultimii 3 ani de cand am fost operata de histerectomie totala, ce solutie as avea sa scap de 40 de kg?

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar, aceasta problema cu cresterea in greutate, desi este foarte frecventa, nu este usor de tratat. pentru mai multe diete v-as putea recomanda acest link:
//sfatulmedicului.ro/index.php?module=searchSphinx&action=googl&q=dieta%20slabire
dar mai adecvat ar fi sa consultati un medic de boli de nutritie pentru un regim adecvat organismului dumneavoastra, cu sanse mai mari de a slabi, sau eventual chiar si decelarea unei alte afectiuni care a cauzat aceasta crestere ponderala.

va urez o zi buna

Alessia43

acum 12 ani

multumesc mult