interventia laparoscopica

Obezitatea

Postata de kri cu 12 ani in urma.

Va rog daca poate cineva sa ma ajute si pe mine . Am 35 ani ,158 cm si 118 kg ,F. M-ar interesa unde pot face o operatie de by pass gastric laparoscopic si cat ar costa aceasta interventie . Mentionez ca locuiesc in Brasov . Va multumesc din suflet si poate ma ajuta si pe mine cineva ca sunt disperata .Cu stima ,Cristina.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

In Romania se fac astfel de operatii laparoscopic cu succes cu precadere la spitalul Sf. Ioan din Bucuresti. Nu stiu insa mai multe detalii (costuri etc). Exista un site denumit chirurgiaobezitatii.ro unde gasiti anumite detalii, mai exista si site-ul acestui spital adresa este sfib.ro, gasiti acolo date de contact pentru a va interesa mai departe.

kri

acum 12 ani

Multumesc pt info .

Maria

acum 12 ani

tot in Bucuresti it pot recomanda si eu o clinica , Delta Hospital si in special pe dr Catalin Copaescu. Sora mea a fost operata de dumnealui, gastric sleev.

mai multe gasesti aici : http://www.deltahospital.ro/
stiu ca se organizeaza niste intalniri/seminarii inainte de operatie, cred ca ti-ar fi foarte utile. santate :)