ingrasat in urma unui avort?

Obezitatea

Postata de AMALIA166759 cu 13 ani in urma.

buna ziua,
am fost pana acum un an o persoana de 1.73 si 55-60 kg.in urma unei intreruperi de sarcina am inceput sa ma ingras si am ajuns la .........80 de kg.
imi poate oferi cineva un raspuns, intr-un caz similar?
va multumesc!

Raspunsuri (3)

ionica

acum 13 ani

De ce nu incerci sa faci sport, sa nu mai mananci dupa ora 18.00?

AMALIA166759

acum 13 ani

SI CU SPORT SI CU O DIETA ..........TOT NU A DAT REZULTATE.........
NU STIU CE SA FAC.......POATE UN NUTRITIONIST M-AR PUTEA AJUTA......
DAR POATE FI O DEREGLARE HORMONALA SI..........DOAR MEDICATIA AR AJUTA......

marialeea

acum 13 ani

Poate totusi ai si tu dreptate si este o dereglare hormonala. Poti merge la clinica de endocrinologie de la Spitalul Parhon, ia o trimitere de la medicul de familie si programeaza-te, fa-ti un TSH, T3, T4 si restul analizelor hormonale care ti se vor recomanda, asa vei sti sigur ce si cum.