Informatii despre LINDAXA

Obezitatea

Postata de michaeelsy cu 12 ani in urma.

Am luat acum un an Lindaxa si a dat rezultate bune dar am vazut la tv ca medicamentul poate provoca stop cardiac.Intrebarea mea este daca acest medicament este asa de periculos cum sa zis sau sant numai inventii!Multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

din nefericire toate medicamentele au reactii adverse incepand cu banala aspirina sau banalul algocalmin, totusi acestea nu apar la toata lumea, totul este statistic.
din cate stiu, Lindaxa contine sibutramina, iar aceasta a fost retrasa de pe piata din cauza posibilelor reactii adverse cardiovasculare. nu toata lumea este de acord cu retragerea acestui medicament, totusi ac***a in vedere predispozitia afectiunilor cardiovasculare la persoanele supraponderale si riscul suprapus de administrare a acestui medicament, s-a recomandat oprirea comercializarii medicamentelor cu acest compus.
prospectul acestui medicament il puteti gasi si pe acest site unde ne scrieti : //sfatulmedicului.ro/medicamente/lindaxa-capsule-de-slabit_16250

va urez o seara buna

amalia407

acum 12 ani

si eu am luat lindaxa si intradevar a dat rezultate dar dupa putin timp am pus kg. inapoi chiar mai mult si am niste palpitatii groaznice la inima .Eu iti recomand sa nu iei,poate gasesti altceva.Te pup si iti doresc mult succes

corina

acum 12 ani

Eu iti recomand o dieta sanatoasa. asta e cel mai bun lucru. Si eu am avut probleme cu greutatea.
Am aflat cate calorii consuma organismul meu cu un aparat numit calorimetru ( pentru ca asta nu intelege lumea ca fiecare e diferit) si apoi mi s-a facut o dieta.

Sunt fericita am dat jos 7 ok...mi-am schimbat deja hainele...

si ce e mai important am dat jos frumos si proportional.

BAfta!