cum slabesc?

Obezitatea

Postata de gabi gabriela cu 12 ani in urma.

Cum slabesc???

Raspunsuri (6)

Astfel

acum 12 ani

Foame, sport, alimentatie sanatoasa, legume, fara paine, dulciuri, sucuri.

ochi negri

acum 12 ani

Mancare putina si atent aleasa si mult sport!Nu-i simplu dar nici imposibil!

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

exclude cartofii prajiti,carne prajita si cam orice mancare care presupune prajeala.daca mananci carne(de preferinta pui,pestesp***a de porc),numai fiarta sau la gratar si numai cu legume,salata(nu si cartofi),3 mese pe zi,fara dulciuri,sucuri,o gustare intre mese(1 fruct,1 pumn de nuci,migdale,alune-neprajite),3-5 felii de paine graham sau integrala pe zi,iaurt,si orice are fibre este bine sa incluzi in alimentatie pentru a stimula digestia.mic dejun,pranz si cina,cina nu mai tarziu de ora 19,fa miscare 30-60 min pe zi,daca nu poti alerga sau merge pe bicleta,si nu ai probleme cu articulatiile(coloana vertebrala,genunchi,etc),incearca niste programe pilates,la inceput 20 min apoi 40 min,(gasesti si pe internet),dar treaba cu miscarea trebuie facuta progresiv,nu sa faci febra musculara excesiv din prima zi.daca vrei sa manaci ceva dulce,poti manaca o inghetata(fara toping,ciocolata,cornet,etc,doar inghetata),sau un fruct,salata de fructe,fara frisca,toppinguri.in nici un caz fast-food:kfc,mac,shaworma,etc,dulciuri,sucuri(nici acidulate ,nici naturale-contin mult zahar).daca bei cafea sau ceai,indulceste cu miere,renunta la zahar.bineinteles ca toate astea ar trebui sa se transforme in noul tau stil de viata,nu e de ajuns sa ti o cura 1 saptamana sau 2,e mult mai sanatos si o sa arati si bine.

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

ce inaltime,greutate si varsta ai?

gabi gabriela

acum 12 ani

165,87 kg, 44 ani

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

ok,deci char e cazul sa slabesti,incearca sa ajungi macar la 65 kg.mult succes!