Cum sa slăbesc ? Ajutor va rog

Obezitatea

Postata de MembruMobileApp1492109724 cu 7 ani in urma.

Am 16 ani 1,64m și 91 de kg și Nu știu cum sa slăbesc am încercat tot felul de diete și degeaba am făcut sport și tot degeaba va rog ajutor

Raspunsuri (2)

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

Cel mai bine ar fi sa identifici care sunt motivele pentru care nu reusesti sa slabesti. Pot exista erori in dieta sau nu faci sport suficient. Ar fi indicat sa faci si un set de analize, pentru a exclude o eventuala cauza medicala. La varsta ta cel mai probabil este vorba de o eroare de alimentatie .

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Poti apela la un nutritionist. Totodata, poti apela la sedintele de psihoterapie si dezvoltare personala.
Acest demers te va ajuta mult, iti vei debloca vointa, vei aborda si rezolva mai usor dificultatile cu care te confrunti. Sedintele se pot tine la cabinet sau online prin Skype (Faccebook, Yahoo Mail).
Daca ai nevoie si de alte informatii, imi poti scrie aici sau pe mail-ul personal.

Speranta si perseverenta!