Cum sa scap de kg in plus?

Obezitatea

Postata de feizula melek cu 12 ani in urma.

Buna, ziua! As dori sa slabesc. Am 1.60 inaltime si 54 de kg. ce mi-ati recomanda

Raspunsuri (4)

feizula melek

acum 12 ani

Am 16 ani, 1.60 inalime si 54 de kg. A s dori sa mai slabesc. Ce diete mi-ati recomanda

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

1 ).Alimentatie cu diminuarea fainoaselor, dulciurilor si grasimilor . si bogata in legume , zarzavaturi, fructe ,la care se adauga derivatele laptelui,iar carnea saba . 2) Multa miscare si sport.

mihaela464

acum 12 ani

reduce din alimentatia ta ,pastele fainoase,carne si bea mai multa apa sau ceai ,2.5 litri pe zi este recomandat dar si mult sport.

daniela

acum 12 ani

asi dori foarte mult sa scap de kg in plus de mincat nu maninc mult fac m i scare in fiecare zi beau multe lichide dar numi da nici un rezultat vo rog datimi un sfat ce pot face multumesc