cum pot slabi

Obezitatea

Postata de Corina74115304 cu 12 ani in urma.

am 40 de ani si de 3 ani sunt in Spania,aveam o greutate normala in urma cu 3 ani la 1.68m aveam 68kg.acum am 78kg cu toate ca maninc mai putin si tot nu slabesc.va rog ajutati-ma sa slabesc.multumesc.corina

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

puteti sa incercati cateva cure de slabire de pe acest site:
//sfatulmedicului.ro/index.php?module=searchSphinx&action=googl&q=dieta%20slabire
dar mai degraba ar fi indicat sa consultati un medic nutritionist pentru prescrierea unui regim adecvat organismului dumneavoastra, cu sanse mai mari de reusita

va urez o zi buna.

elena

acum 12 ani

Cu mare rezultat este ceaiul de anghinare sau capsulele, ele conduc la o digestie mai buna si protejeaza de colesterol si implicit si inima, Este bine sa faci si un test de intoleranta alimentara deoarece este posibila o intoleranta la gluten . Nu trebuie ignorata tiroida dac exista stari repetate de oboseala