CUM POT SLABI?

Obezitatea

Postata de paveltrim67 cu 13 ani in urma.

Cum pot slabi?Am 100kg si 175cm.Colesterolul total e254 si trigliceridele200

Raspunsuri (5)

danna

acum 13 ani

fa sport arde caloriile... sau vrei sa mananci si sa stai in pat toata ziua cu pretetnia de a slabi?
tb sa faci aerobic, sa mergi pe jos... si sa vezi ce slabesti.. prin sport si o dieta sanatoasa gen fructe legume, fara chestii prajite.

danna

acum 13 ani

si du-te la un nutritionist!

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

puteti incerca sa mancati doar 1 fruct/zi,3 felii de paine neagra legume ,lactate degresate la discretie,3 oua/sapt si 2 linguri de ulei de masline/zi si carne sp***a neprajita in ulei si ulterior dupa ce slabiti sa introduceti si restul de alimente in cantitati mici ca sa nu va reingrasati
sau ma puteti gasi in bucuresti la euroclinic olimpia

kaona

acum 12 ani

Mananca fructe si legume. Elimina grasimea, prajelile, salamurile, cremvustii, alcoolul, dulciurile, painea alba. Miscare. Si garantat vei slabi.Eu am slabit asa 12kg in 3 luni. Nu lua medicamente. Succes

elena

acum 11 ani

am ancercat de foarte multe ori sa ma pun la slabit dar intru an anemie si ami vine rau ma simt foarte rau ce pot face sa nu mai am ameteli?? vreu sa slabesc ca ma dor genunchi obosesc repede am aproape 90 de k si 178cm ce pot face daca ma sfatuiti ce pot face sa nu mai am ameteli??