clinica de obezitate

Obezitatea

Postata de Membrudeliavoicila cu 11 ani in urma.

Buna-seara,doresc o clinica medicala pt depistarea obezitatii din Bucuresti.Multumesc

Raspunsuri (9)

Membrudeliavoicila

acum 11 ani

multumesc mult d-na doctor,voi lua legatura cu fiica mea,dspre ea este vorba,are 28 ani.DELIA VOICILA

Doctorulstietot

acum 11 ani

Pentru a slabi nu este necesara o cura de slabire ,este nevoie de un alt mod de a trai , alt mod de a minca. Propun o reechilibrare metabolica . Metoda functioneaza de multi ani in Germania , de 3ani si la noi . Pentru fiecare persoana se elaboreaza un plan adecvat , unic . Dupa atingerea greutatii dorite pacientul este indrumat si supravegeat pt. a-si implementa noul stil de viata si de hrana . In felul acesta i-ti mentii greutatea dupa perioada de slabire.

Membrudeliavoicila

acum 11 ani

Multumesc,dar sunteti amabil(a)sa-mi descrieti mai pe larg in ce consta acesta metoda de reechilibrare metabolica.

Doctorulstietot

acum 11 ani

Sunt consilier metaboli-balance. Se face o anamneza amanuntita, greutatea , inaltimea,perimetre si analize de singe. In functie de aceste date si de greutatea la care doriti sa ajungeti se elaboreaza un plan personalizat de dieta - ve -ti fi indrumat pas cu pas de catre consilier pe toata perioada dietei pe care o ve-ti parcurge in 4 etape . Cind doriti va invit la o prezentare .

Membrudeliavoicila

acum 11 ani

multumesc mult,unde va pot contacta?DELIA VOICILA

marcus34611

acum 10 ani

Pastile de slabit -
http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=adc***aec
Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

Doctorulstietot

acum 11 ani

Ma puteti contacta pe adresa de email [email protected].

Consuela17

acum 10 ani

Buna tuturor. Eu cunosc o clinica, unde am inceput sa merg sa merg de cateva saptamani, la seminariile de combatere a obezitatii. Sunt multumita, mai ales ca este gratuit, iar oamenii sunt foarte draguti cu tine. Am interactionat cu medicii spitalului Sfantul Constantin de la Brasov, cu medici nutritionisti si mi am facut prieteni printre fostii pacienti, ce vin sa ti spuna povestea lor.

Membrudeliavoicila

acum 10 ani

buna-ziua,ma bucur si doresc detalii despre acesata clinica pt fiica mea.delia Voicila