ce pot face

Obezitatea

Postata de mimy_mimilik cu 12 ani in urma.

Buna, unde as putea merge cu o nepoata(23 ani)obeza...nu are parinti (decedati), si cica ei ii este bine asa cum este, dar oboseste imediat. Este ca betivii care nu recunosc ca au o problema. Multumesc anticipat! 0722556361 sau [email protected]

Raspunsuri (2)

maraina secara

acum 12 ani

delta hospital din bucuresti

SilviaS23

acum 10 ani

Exista un centru renumit in tratarea obizitatii, in cadrul Spitalului Sfantul Constantin din Brasov. Puteti merge cu fata la seminariile gratuite ale Clubului Bariatic al spitalului. Acolo medici specialisti si nutritionisti, oameni de calitate, or sa va dea sfaturi, va explica care sunt implictiile obezitatii si va prezinta solutii. Este foarte important sa se trateze de acesta boala a secolului, mai ales daca este constinta ca are aceasta problema si vrea sa o resolve. Eu m-a operat la Brasov si am numai cuvinte de lauda pentru oamenii de acolo. N-am mai intalnit asa ceva in Romania, atata rabdare, atata bunavointa in a explica pacientului tot ce il intereseaza. Merita sa incercati! Numai bine va doresc!