ce pot face pentru a slabi

Obezitatea

Postata de batrinue cu 12 ani in urma.

ce regim alimentar as putea tine in cazul a mai multor prbl. de sanatate,la ce fel de medic as putea merge cu analizele pe care abia le-am facut.

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in functie de problemele de sanatate pe care le aveti si de rezultatul analizelor recente, se poate formula o dieta adecvata. acest lucru este facut cel mai bine de un medic nutritionist.
pe acest site puteti gasi o serie de diete (dar fara legatura cu nici o boala anume), iar analizele, daca prezinta modificari, puteti sa ni le scrieti si aici.

va urez o zi buna

batrinu elena

acum 12 ani

biochimie...AST/TGO=80 ALT/TGP=160 ALKP=344 GGT=83 BIRULINA TOTAL=0,4 BIRULINA INDIRECTA=0,1 BIRULINA DIRECTA=0,3 UREA=22 CREATININA=0,7 GLICEMIE=101....HEMATOLOGIE... HGP=11,7 HCT=35,4 MCV=78,9 MCH=26,1 MCHC=33,1 RDW=15,0 PLT=149 MPV=12,8 HORMONI TIROIDIENI....FT4=1,36 THS=1,202 FT3=3,70 CE CREDETI DE ACESTE ANALIZE, CE DIETA SAU TRATAMENT POT TINE PT A SLABI? VA MULTUMESC.