capsule din supa de varza

Obezitatea

Postata de batrinue cu 12 ani in urma.

sunt purtator de virus hepatic c si steatoza hepatica probleme ale glandei tiroide iau tratament si probleme genitale si mamare,, pot sa consum aceste capsule din supa de varza?????? am 1,67 inaltime si 90kg, ce pot face in situatia mea?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

important ar fi sa asociati terapiei medicamentoase un regim alimentar variat cu feluri de mancare proaspat pregatite, care sa contina carne sp***a (pui, vita, peste pregatite la gratar, fierte sau la cuptor), legume si fructe crude sau fierte, produse lactate cu continut redus de grasimi, fara dulciuri concentrate si alcool . capsulele din supa de varza nu vor oferi principiile alimentare necesare.

BATRINU ELENA

acum 12 ani

Sa inteleg ca aceste capsule din supa de varza ni imi afecteaza si mai rau problemele pe care le am. Multumesc mult pentru sfaturile alimentare.