buna ziua

Obezitatea

Postata de florentina violeta cu 10 ani in urma.

Buna ziua. As dori si eu o informatie cu privire la vitamine si minerale...De ceva timp ma simt obosita si slabita si indiferent ce dieta tin (fara sa trisez) nu reusesc sa slabesc, am 170 / 93kg. / 27 de ani, am luat in greutate in timpul si dupa sarcina. Am inteles din anumite surse ca lipsa vitaminelor sau mineralelor in corp fac ca acesta sa refuze sa slabeasca....este adevarat? daca da, atunci ce vitamine pot lua fara sa iau mai mult in greutate, eventual sa dau jos, daca este posibil...vreau sa mai mentionez ca am momente cand as manca intr-una.....Multumesc anticipat pentru raspuns!!

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Fodor

acum 10 ani

Buna Ziua,
Solutie pentru problema d-voastra sunt procedeele miniinvazive de slabire cu efecte deosebite.
Pentru informatii suplimentare : www.chirurgie-drfodor.ro
Cu stima,
Dr Marius Fodor

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Florentina Violeta, iti inteleg eforturile si dorinta de a avea o greutate corporala adecvata.Pentru situatia ta, indicat ar fi sa apelezi la un medic nutritionist. Acestea ,in urma nallizelor iti va stabili un program alimentar adecvat, atat nevoilor corpului tau, cat si dorintei tale de a mai slabi.
Unepri, problemele cu greutatea corporala pot fi un efect al stresului. Pentru astfel de situatii poti apela la serviciile unui psiholog.
Daca ai si alte intrebari, poti sa-mi scrii, dar si sa citesti aici:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

O seara placuta!

Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

dooctorulstietot

acum 10 ani

Curele de slabire sau dietele nu au efectul dorit .Ma contactezi si elaboram inpreuna un plan de nutritie persanolizat in functie de analize( 35 de constante biologice),de intolerantele digestivesi preferintele culinare.

luiza

acum 10 ani

ai incercat aceasta tinctura?

http://***.ro/articol/Produse/Tincturi/Concentrat_de_calciu-843.html