apel

Obezitatea

Postata de vio46 cu 13 ani in urma.

am 47 ani, 158 cm si 88 kg. m-am ingrsat mult in ultimul tip ptr k m.am lasat de fumat si datorita unei bronsite asmatiforme am redus substantial miscarea. maninc si noaptea sunt si foarte pofticioasa. as incerca un remediu homeopat sau gemoderivate. m-ar putea ajuta ceva?

Raspunsuri (2)

IonVasile

acum 13 ani

Remediul homeopat in cazul dvs. nu cred ca se poate recomanda atat de usor, ci in urma unei anamneze atente, a istoricului medical personal dar si al familiei, stil de viata (hrana, somn, activitate), caracteristici individuale psihice, etc. Daca va decideti, mergeti la consult direct la medicul homeopat pentru ca tratamentul sa aibe efect.

Adrienne

acum 13 ani

Nu exista nici un tratament miraculos,pentru scaderea in greutate, mancad si noaptea............cred ca de aici ar trebui sa pornesti........Ar trebui sa-ti faci un regim de viata sanatos. Totul depinde de vointa.