am si eu nevoie de un sfat va rog!

Obezitatea

Postata de erszebet cu 10 ani in urma.

Buna ziua! am si eu o problema si nu am cu cine discuta,sa zic asa! am 21 de ani,157 cm si 54 kg! pana acum o luna m am confruntat cu pierderea in greutate cel mai mult ac***a 65 de kg! tin sa mentionez ca cu 3 ani in urma,nu am sarit niciodata 50 de kg si mancam orice doream,cat doream si la orice ora! ca sa ajung la greutatea care o am acum mananc doar fructe,beau apa si foarte rar ceva gatit! problema cea mare este ca am apucat si obiceiul vomei si de fiecare data cand mananc ceva mai gustos imediat dau afara! imi e frica ca o sa pun iar la loc pe mine si nu vreau asta! Imi e pofta si mie sa mananc ceva gatit,bun,dar frica asta ma omoara! am si eu nevoie de un sfat! va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Pentru inceput v-as recomanda sa faceti o ecografie abdominala pentru a vedea daca nu aveti vreo problema cu colecistul. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )