Am o pofta mare de dulciuri de foarte mult timp

Obezitatea

Postata de AlynLion cu 8 ani in urma.

Buna seara.Am 112 kg, 1, 77 inaltime si 21 de ani, sunt baiat.Incerc sa slabesc, cel putin de putin timp mi-am propus asta dar am o problema, nu pot sa ma abtin si sa ma las de la dulciuri..Am pofta de dulciuri in fiecare zi si mananc dulciuri in fiecare zi.Ciocolata si batoane de tip *** etc, napolitane etcNu mananc deloc multa mancare dar recunosc ca mananc foarte multe dulciuri.
De mic obisnuiesc sa mananc foarte multe dulciuri, mi-au placut dintotdeauna si pur si simplu nu le rezist..Faza e ca am o greutate foarte mare si nu numai din cauza dulciurilor ci si a antidepresivelor pe care le iau cam de 6 ani..Vreau sa va intreb in special :Cum pot scapa de pofta mare de dulciuri si sa nu mai mananc dulciuri in fiecare zi?Si mai ales trebuie obligatoriu sa nu mai mananc deloc dulciuri ?Cam cat trebuie sa mananc dulce intr-o saptamana?
SI ce trebuie sa fac sa nu imi mai vina si sa nu ma mai supere pofta mare de dulciuri?
Faza e ca practic cam sunt dependent de dulciuri...:(Am uitat sa zic:mi-am luat *** de slabit forte pentru ca ma gandeam ca ma pot ajuta sa nu mai am asa pofta mare de dulce in fiecare zi..m-ar putea ajuta ele precum spun si e vreo problema daca le iau?
Astept raspunsurile voastre daca aveti, :( Multumesc mult.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 8 ani

Citeste despre Momordica Charantia [ castravetele amar ] , proprietati si recomandari . Daca te convinge ,il gasesti la Hofigal.

aspen

acum 8 ani

Zaharul e adictiv, ofera dependenta. Iar tu ai ajuns deja in acest stadiu. Totul tine de vointa ta si de alimentatie, care trebuie sa contina nutrienti si minerale, nu dulciuri care creeaza numai probleme de sanatate!