Am nevoie de ajutor!

Obezitatea

Postata de loredanaionela001 cu 10 ani in urma.

Bună ziua. Aş vrea să vă spun şi povestea mea pentru că sunt disperată atât psihic, cât şi fizic. Numele meu este Loredana, am 16 ani (îi împlinesc peste 2 săptămâni), 165 cm înălţime şi 70 de kg. De când mă ştiu am fost grasă, chiar obeză.Scriu aceste cuvinte cu ochii în lacrimi şi vă rog să mă credeţi că sunt disperată. În urmă cu un an de zile, am fost nevoită să mă cântăresc la şcoală de faţă cu toţi colegii şi mi-am dat seama că aveam 81 de kg. Aşa că m-am hotărât să ţin o cură de schimbare a metabolismului, găsită pe internet, unde am slăbit 10 kg, fără să le mai pun la loc. Însă problema mea este că, după ce am slăbit atunci, nu am mai reuşit să slăbesc absolut deloc. Am încercat toate felurile de diete găsite pe internet, sunt disperată. După ce ţineam regimurile şi nu slăbeam deloc, eram foarte supărată pe mine şi mâncam tot ce prindeam. Nu pot să mă mai abţin, e ca un drog acum, plus că nu mă ajută nimeni. Mama nu mă ajută niciodată, din contră, ea îmi face de mâncare şi îmi dă să mănânc şi eu, fiind copil pofticios nu mă pot abţine absolut deloc şi mănânc tot ce prind. Am nevoie de ajutor! Vreau sfaturi, diete, exerciţii fizice, orice.. vă rog frumos.. nu mai pot duce asta singură.. sunt grasă, mă simt grasă, vreau să fac o schimbare în viaţa mea şi consider că acum este timpul! Vă mulţumesc din suflet!

Raspunsuri (5)

Dr. Marius Fodor

acum 10 ani

Solutia d-voastra este la www.chirurgie-drfodor.ro
Cu stima,
Dr Fodor

buna

acum 10 ani

Buna,

scrie-mi te rog un email scurt la zan:ebu:ne pe yahoo.com (insa elimina punctele din nume) si te ajut (gratuit).

***

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand capsulele Silueta perfecta controlul apetitului, 1 capsula de 3 ori pe zi, cu 30 minute inainte de masa.Daca pofta de dulciuri este mai crescuta se pot administra si capsulele Daphne antidulce, 1 comprimat masticabil de 3 ori pe zi, inainte de desert.Consultul unui medic specialist nutritionist sau fitoterapeut va poate completa tratamentul.Exercitiile fizice ar trebui sa fie practicate zilnic cate o jumatate de ora.

manuela

acum 9 ani

Si eu am incercat mai multe metode. La inceput slabeam insa dupa o perioada scurta puneam la loc. Mai nou si care mentine ceea ce am pierdut, pastilele acai berry.

le-am procurat de aici daca esti interesata, au si transport gratuit: http://track.acaiberry900.pl/product/AcaiBerry-900/?pid=129&uid=17083

Manuela

Criss

acum 8 ani

Buna,încearcă dieta numita Rina 90 pt mine da rezultate :)