zeel

Oase si articulatii

Postata de anaderol cu 12 ani in urma.

as dori sa stiu daca fiolele zeel ajuta in osteonecroza aseptica cap femural

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Este un tratament homeopat cu bune rezultate in toate formele de artroze,dar necroza aseptica de cap femoral beneficiaza numai de protezare. Sanatate

any

acum 12 ani

as dori sa stiu daca fiolele zeel ajuta la amelorarea durerilor la hernia de disc

intreb

acum 12 ani

cite fiole de zeel trebuie folosite ,si la perioada repetate

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Hernia de disc este o afectiune determinata de gradul de uzura sau de fragmentare a discului dintre doua vertebre ( cu sau fara migrare si compresiune aupra nervului sciatic sau a ramurilor lui ) manifestandu-se prin dureri, impotenta functionala , pareza sau chiar paralizie a segmentelor din zona . Deci numai medicul ortoped si un examen RMN poate stabili tratamentul medical sau chirurgical.