vit. calciu+D;Magneziu

Oase si articulatii

Postata de Adriana351 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Doresc sa stiu daca calciu+D se poate administra in acelasi timp cu magneziu, sau 10 zile calciu +D si apoi 20zile magneziu.Nu am inteles corect cum trebuie sa le iau.
Astept raspuns .
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

"Calciu Magneziu cu Vitamina D3 " , 30 de comprimate, de la Biofarm. Este combinatia si dozajul cel mai bun. Se ia cate un comprimat pe zi, dimineata, timp de 30 de zile, apoi se face o pauza si eventual se reia.

ALEX

acum 9 ani

prima data se reface deficitul de mg, apoi cel de calciu, nu se iau impreuna,, cine nu stie sa se abtina de la reclame!!!