vio

Oase si articulatii

Postata de cristian400133281 cu 12 ani in urma.

dupa ce dorm 5-6 ore,ma trezesc cu durere foarte mare de picioare si mijloc,care dupa ce stau pe scaun sau merg,trece,nu mai pot dormi pe spate de cativa ani,deoarece ma doare f tare mijlocul,unde ar trebui sa merg?si pana ajung la medic sa-mi spuna cineva ce ar putea fi,va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nu ati descris clar unde, cum este durerea. O durere de mijloc necesita un examen clinic si in functie de caracterul ei, localizare ar trebui efectuate investigatii de specialitate(reumatologie, medicina interna).Poate proveni de la nivelul coloanei lombare (discopatie lombara, o alte suferinta reumatismala ca o spondilartropatie) sau poate fi de natura renala (o pielonefrita, calculi renali, infectie urinara inalta).