varus eguin

Oase si articulatii

Postata de mirela p cu 13 ani in urma.

am o fetita de 9 luni care sa nascut cu aceasta malformatie. Am ajuns la picioare drepte dar picioarele recidiveaza. Ce ar trebui sa fac pentru a nu mai fi nevoie de sedinte de gips? Cum ar trebui sa-i fac masajpentru ai mentine pozitie piciorului?

Raspunsuri (2)

floryny

acum 13 ani

Tratamentul pe care trebuie sa-l faci micutei este un masaj, dar trebuie sa vorbesti cu un kinetoterapeut bun, care sa o ajute la depasirea acestor probleme. Sa-ti traiasca bebelusul!

mirela p

acum 13 ani

multumesc frumos de raspuns