Va rog...un sfat sau un raspuns...

Oase si articulatii

Postata de alina claudia1 cu 12 ani in urma.

Ma numesc Alina,38 ani...in urma cu o saptamana din senin a aparut o durere a osului de dedesuptul ochiului drept,a trecut iar acum doua zile a aparut durerea la osul nasului...durerea e destul de mare dar numai la atingere,ca si cum m as fi lovit...imi puteti spune care ar fi cauza acestor dureri?Precizez nu sunt racita ,nu m am lovit... Va multumesc anticipat...o seara placuta...

Raspunsuri (4)

alina claudia1

acum 12 ani

Buna...sunt Alina...azi am cautat raspunsuri pe acest site si e posibil sa fie o infectie nasocomiala?...deoarece acum doua saptamani am facut un avort si am fost adormita ...am observat ca local e rosiatic , usor umflat si cald...ce ar trebui sa fac? Va rog sa-mi spuneti unde ar trebui sa merg,sau ce sa fac? Mi-am dat seama ca de fapt nu osul doare ci tesutul...Multumesc...

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ati observat aparitia altor fenomene: roseata, umflatura in zona dureroasa? va cunoasteti cu afectare sinusala? (o sinuzita frontala, etmoidala). exista fenomene de obstructie nazala, rinoree (senzatie de nas infundat, scurgeri nazale)?

alina claudia1

acum 12 ani

Da ,pe zona dureroasa se vede roseata ,putin umflat si cald...senzatie de nas infundat...

alina claudia1

acum 12 ani

Da ,pe zona dureroasa se vede roseata ,putin umflat si cald...nasul putin infundat...