Va rog un raspuns

Oase si articulatii

Postata de iasmina157101 cu 12 ani in urma.

Buna ziua cred ca am facut o p***ae cat mine de mare .... am luat anticonceptionale timp de 11 zile apoi am renuntat pt ca ma speriau sani durerosi si mariti foarte tare ..inafara de atsa ma trezeam cu o greata .....dupa numai 3 zile sau 4de cand am renuntat a venit si menstruatia ...foarte mult ....doar ca ceva sa schimbat de cand am renuntat ...nu mai pot de picioare si de maini ma dor groaznic simt cum cantaresc enorm si parca as avea febra musculara ...dar nu e pt ca aia trece nu tine mult ..... imi simt mainile de la incheieturi si la cot foarte grele picioarele parca as avea ceva in ele ... ma uit de 2 zile la picioare si am senzatia cas unflate la genunchi ...acea parte interioara catre pulpele de sus...imi fac masaj in fiecare seara ..pe moment parca dispare acea greutate dar reapare mai ales diminiata .....e posibil sa fie ca am renuntat la acele anticonceptionale??? sa dat corpu meu peste cap?? imi va trece aceste dureri si inflaturi odata cu menstruatia? nu pot sa cred in ce mÂșam bagat ...nu mai iau anticonceptionale niciodata :(( nu cred ca sunt atat de bune pentru corpul meu :(( ...tin sa specific ca simptomele astea le am exact dupa ce am renuntat la anticonceptionale ...desi medica mia zis sa nu imi fac griji sa le iau ca dupaia no sa ma mai doara sani ....in fine asa e cand faci dupa capu tau .... poate fi ceva grav? sa astept sa treaca? sa merg la medic?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Mergi la medic. Dar nu la acelasi. Daca iti poate spune sa iei in continuare ca iti vor trece duerile de sani clar nu e cazul sa te intorci la el. Mergi la un endocrinolog.

l_aural

acum 12 ani

nu te poti juca cu anticonceptionalele ,ori le iei cum trebuie ori nu le iei pt ca te dereglezi hormonal rau de tot si in plus organismului ii trebuie cel putin 3 luni sa se obisnuiasca cu ele dupa care multe din simptomele de inceput dispar

Eh

acum 12 ani

Da'''''''' prezervativu ce avea??

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

va recomand sa mergeti la un cabinet de planning familial, pentru a stabili contraceptivul potrivit pentru dumneavoastra , cu concentratia adecvata de estrogeni si progesteron. In acest moment asteptati sa se termine perioada menstruala.

LETITIA144126

acum 12 ani

invata-te sa postezi intrabarile la subiectul potrivit, nu unde se nimereste!