Va rog sa ma ajutati !!!

Oase si articulatii

Postata de serban333 cu 11 ani in urma.

Am facut o entorsa in 2011 in noiebrie , a recidivat in februarie 2012. Acum in 2013 inebunesc de durere mentionez ca e la glezna stanga si ca am o unflatura deasupra "oului piciorului" ma doare foarte tare, ce imi recomantadi un rmn ce trebuie sa fac. La prima entorsa nu am avut medicamente nimic mi sa spus de la urgente sa stau cu piciorul in sus si gheata atat, a doua oara am luat niste pastile nu mai tin minte.

Raspunsuri (5)

Silvia E.

acum 11 ani

Programeaza-te la o consultatie la ortoped! El va recomanda ce e nevoie sa faci, probabil radiografii si alte investigatii.

Cand am avut si eu un caz in familie, am mers la dr. Iurie Hancu, cu trimitere de la medicul de familie. Are in fiecare zi program de la 16.00 la 20.00 la Centrul Medical Focus. Sanatate!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic ortoped pentru evaluare si recomandari adecvare ( eventual ecografie de parti moi sau RMN).

Rusu Serban

acum 11 ani

Am fost la medic si m-i s-a spus ca eu nu am avut entorsa ci am avut ligamentul rupt si acum doar o injectie cu acid nu stiu de care care costa 800 ron ma mai poate ajuta ... sa fac acea injectie ?

membru236311

acum 11 ani

DACA POTI PROCURA DE LA LAIFE CARE GEL POST TRAUMATIC BARBA TATEI

serban333

acum 11 ani

Multumesc de sfaturi joi am programare merg la doctor. Eu sunt din spital.