urgent!

Oase si articulatii

Postata de chio cu 10 ani in urma.

Buna,ieri am jucat fotbal si un coleg ma lovit in mana nu stiu exact cum deoarece totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda.nu mi s-au umflat degetele pe loc ci dupa aprox 2 ore si nu sunt umflate tare,pot sa le misc sa le indrept,sa le indoi dat exista o durere pana le indrept di dupa aceea nu maa mai dor.intrebarea me este: sunt rupte degetele? Va rog raspundeti repede!
.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati un medic ortoped pentru evaluare ( cu radiografie) in vederea excluderii unei fracturi.