Unghie incarnata?

Oase si articulatii Infectia fungica a unghiei

Postata de MembruMobileApp1517347490 cu 6 ani in urma.

Buna seara sotul meu a fost operat la degetul mare de la picior din cauza unei unghii incarnata,aperatia a fost acum 4 Ziele iar el inca are dureri ingrozitoare si singerare,cu ce as putea sal pansez ca sa se vindece mai repede rana?????

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/unghiile-incarnate_8946

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Buna seara!
Eu nu recomand nicioadata interventia chirurgicala in cazul unghiei incarnate: este nu numai total inutila, dar genereaza efecte teribil de neplacute in timp.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior