un sfat va rog

Oase si articulatii

Postata de adytza21_4u cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Doresc daca imi permiteti sa va adresez o intrebare:cam de 3 luni de zile am o durere in coapsa dreapta pe fata anterioara intre genunchi si sold(genunchiul si soldul nu ma dor deloc)durerea nu coboara in jos deci este strict in coapsa.Spatele nu ma doare deloc defapt nu mo durut niciodata dar cam la 5 cm de osul sacral spre fesa dreapta parica imi raspunde ceva acolo,nu ma doare.Mi-am facut toate analizele de curand au iesit foarte bine uree calciu vsh.Durerea este mai intensa noaptea,nu am furnicaturi amorteli merg pe varfuri pe calcaie fara nici o problema.Ce-mi sugerati sa fac pentreu ca sincer va spun durerea asta ma termina psihic.Va multumesc si astept raspuns

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Un consult reumatologic va identifica posibile cauze: o neuropatie prin compresia nervului cutanat femural lateral,o afectare musculara, o afectare a articulatiilor coxofemurale.