Umflatura sub forma de bob deget mare mana

Oase si articulatii

Postata de PYNK cu 7 ani in urma.

Buna seara. De doua saptamani mi-a aparut o umflatura sub forma unui bob rotund deasupta articulatiei ( spre exterior)dintre metacarpian si falanga proxima a degetului mare de la mana dreapta. Inflamatia este ferma, consistenta unui os, nu se misca,ma doare daca o ating si cand misc degetul. As dori sa-mi spuneti catre ce specialist sa ma indrept. Multumesc

Raspunsuri (2)

DR AGATHA VASAI

acum 6 ani

Este probabil un chist sinovial , va puteti adresa unui medic ortoped sau kinetoterapeut sau unui homeopat

PYNK

acum 6 ani

Va multumesc mult