Umflatura pe partea superioara a bratului stang

Oase si articulatii

Postata de atiwakarauky cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Pe partea superioara a bratului stang, aproape de umar, mi-a aparut o umflatura cam de 1 cm care se simte la palpare (nu este vizibila din exterior decat greu si numai daca stau in anumite pozitii si stii dupa ce sa te uiti). Este plasata spre exterior in partea laterala spate, la 2-3 cm de axila. Am 37 de ani.
Va rog sa imi spuneti ce ar putea fi (sau altfel spus orice ar putea fi), la ce medic sa merg pentru consult si, eventual, ce metode de diagnosticare si tratament exista.
Multumesc.

Raspunsuri (3)

atiwakarauky

acum 10 ani

Trebuie sa specific faptul ca sunt barbat.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi un lipom insa este nevoie sa consultati medicul de familie pentru obiectivare. Ar fi bine sa efectuati o ecografie de parti moi care ofera mai multe informatii.

atiwakarauky

acum 10 ani

Va multumesc pentru raspuns.