umflatura a picioarelor

Oase si articulatii

Postata de MIhaela694509 cu 15 ani in urma.

buna!
Am si eu o problema:mi se umfla picioarele de...nu mai mi se cunoaste nici glezna. e un lucru f urat ca nici numi mai vine sa port fusta scurta pt ca mi se vad picioarele prea umflate. dimineata le am putin mai desumflate dar ... nu cat ar trebui. eu muncesc la o alimentara si stau 8 ore in picioare... dar chiar asa de mult sa mi se umfle picioarele? colegei mele spre exemplu nu i se umfla si sta la fel de mult ca si mine in picioare... de ce se intampla asta? ce trebuie sa fac ca sa scap o data? multumesc!

Raspunsuri (5)

tor

acum 15 ani

ceau!
s-ar putea ca problema ta, sa vina de la o posibila luare in greutate?!:-??
in 2 ani, am pus pe mine 24 Kg, si de atunci am avut mereu greznele umflate! dar am reinceput jogging-ul,si se pare ca picioarele isi revin incet, la normal.

acum 15 ani

Buna,
Serviciul tau poate fi motivul pentru care te confrunti cu aceasta problema.
Este posibil sa ai probleme cu circulatia periferica, care de multe ori sunt ereditare.
Ca si tratament, ai putea sa incerci Detralex.
Sunt niste pastile p[e care le iau atunci cand mi se umfla picioarele.
Ai putea sa consulti un medic, care sa te lamureasca.
In general, cele mai bune remedii sunt sportul si dusurile scotiene, renuntarea la sare, etc.
Numai bine

anonim

acum 13 ani

buna...de multi ani mama mea are o problema la degetul de la picior lanaga unghie i se umfla mereu si face rana..a fost si operata si a luat si pastile si sa dat si cu unguente ..dar degeaba acum are degetu umflat...dak putei sa ma ajutati va rog:D

niculae mariana

acum 13 ani

buna fetelor sunt meri si mi se umfla picioarele rau de tot ce sa fak invatati ma ceva

narcisa22

acum 13 ani

Si mama mea are o umflatura tare in talpa piciorului care a ainceput sa se mareasca de acum o jumatate de an.Ce poate sa fie?