umar drept

Oase si articulatii

Postata de verdy cu 11 ani in urma.

Am cazut la fotbal, pe umarul drept.Nu mi s-a umflat , dar simteam durere la ridicarea mainii doar in pla vertical, la rotatii sau lateral, nu.Am facut radiografie, am fost la doctor care mi-a prescris arcoxia,midocalm si un unguent.A trecut o saptamana pot ridica mana in toate planurile, dar mai simt durere in umar.Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti si cand imi va trece definitiv? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Definitiv nu cred ca va trece vreodata...........Durerea de acum o sa mai dureze cateva luni ,apoi la schimbarea vremii, frig ,etc. durerea o vei resimti . Acea articulatie a suferit un traumatism fizic, chiar daca urmarile nu au fost asa de grave. Am trecut prin aceasta experienta.

titadenis

acum 11 ani

daca ai amoteli la degete si dureri trebuie sa faci emg poate fi la cot sau la umar durerea