"Trosnituri" ale spatelui

Oase si articulatii

Postata de 2306 cu 12 ani in urma.

Buna seara, de ceva timp atunci cand fac miscari de rotire a bratelor, de rotire a trunchiului sau orice alt tip de miscare a corplui de la brau in sus, simt si aud niste "trosnituri"ale oaselor, ca si cum mi-ar "pusca" oasele. am auzit si la alte persoane ca ar avea astfel de probleme care desi nu sunt deranjante, eu as dori totusi sa stiu cauza lor si daca se poate face ceva pentru a remedia aceasta problema.
Va multmesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa efectuati un plan de exercitii fizice, eventual fizioterapie, kinetoterapie.