TRATAMENTE NATURALE

Oase si articulatii

Postata de nelu64 cu 10 ani in urma.

AM SUFERIT O FRACTURA DE TIBIE SI PERONEU. AS DORII SA STIU DACA ESTE NECESAR SA IAU NISTE MULTIVITAMINE PENTRU A GRABII VINDECAREA. AM VARSTA DE 48 DE ANI.

Raspunsuri (5)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
O alimentatie echilibrata este arhi-suficienta, prin urmare nu aveti nevoie de vitamine sau alte minerale.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

nelu64

acum 10 ani

Va multumesc dl. dr. Marius pentru raspuns.

oncel jeni

acum 8 ani

am dureri mari ,in urma uneu fracture tibie si peroneu

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg:
- tipul precis al fracturii (exista mii de tipuri de fracturi ale gambei sau ale gleznei), cand a avut loc si cum ati tratat-o;
- sexul, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, vasculare, neurochirurgicale, reumatologic-inflamatorii etc.
Asteptam elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

andreea35

acum 8 ani

Buna seara,
In data de 17 septembrie 2015 am fost lovita de o masina.In urma accidentului am avut o fractura inchisa de tibie si peroneu. Doctorul m a operat pe 22 septembrie(tija cu 4 suruburi). Am fost saptamana trecuta la o reevaloare dar doctorul nu mi a dat prea multe informatii. Mi a spus sa incep progresiv sa pun piciorul jos si sa apas pana simt ca ma doare.
Intrebarea mea este: In cat timp credeti ca ma voi putea deplasa cat de cat, fara sa fie nevoie sa ma asez si sa tin piciorul suspendat la fiecare 50 m? Mentiones ca glezna este inca inflamata, chiar si dimineata cand ma trezesc.
Multumesc mult,
Andreea
Am 35 de ani si nu am alte probleme cu sanatatea.